Výplne dverí Gava plast

Plastové dverné výplne

Patria medzi najpredávanejšie dverné výplne a ich výhodou je hlavne cenová dostupnosť. Oproti HPL výplniam ich je možné formovať do rôznych tvarov od rustikálnych po moderný design, z ktorých si dokáže vybrať naozaj každý. Ich použitie je určené prevažne do rodinných domov. Novinkou pri plastových výplniach sú tzv. studené plasty ( nie ABS materiál), ktoré v kombinácii so studenou fóliou je možné inštalovať aj na slnečnejšie exponované miesta.

Hliníkové dverné výplne

Hliníkové dvere garantujú vysokú mieru pohodlia, bezpečnosti, vzhľadu a elegancie. Takisto vyhovujú náročným požiadavkám z hľadiska tepelnej a akustickej izolácie. Jedná sa o zliatinu hliníku a horčíku čo zabezpečuje nízku hmotnosť pri zachovaní vysokej pevnosti. Hlavnou výhodou týchto výplní je nadčasový dizajn a možnosť použitia akejkoľvek farebnej škály podľa vzorkovníka RAL.

HPL dverné výplne

Tieto dverné výplne sú tvrdšie a stabilnejšie ako plastové výplne a takisto sú k dispozícii v širšej škále farebných odtieňov. HPL nie je nevyhnutné vystužovať studenými jadrami, možno ich však komponovať na materiály s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ďalšou ich výhodou je moderný dizajn jednotlivých vyhotovení, ktorý sa prispôsobí azda každému typu rodinného domu. Používajú sa predovšetkým do rodinných domov ako aj do obchodných priestorov prípadne obytných domov.