Drevené Eurookná

Drevené okná sa vyznačujú svojou neopakovateľnou kresbou a štruktúrou.  Správne navrhnuté drevené okná dotvárajú architektonický vzhľad budovy alebo domu. Drevo je nadčasový materiál a jediná obnoviteľná surovina pre výrobu okien.

Všetky naše drevené eurookná sú vybavené celoobvodovým kovaním od firmy Siegenia-AUBI modelovou radou Titan AF.  Pre drevené okná je možné použiť izolačné dvojsklo, ale aj trojsklo v rôznych hrúbkach.  Možnosti zasklenia sú dimenzované stavebnou hrúbkou profilov.
                        

Eurookná Drevital 68Eurookná Drevital 68

Stavebá hrúbka 68 mm

Základným modelom drevených eurookien verzia Drevital 68 so stavebnou hrúbkou 68mm.  Pri výrobe sa používajú drevené eurohranoly všetkých dostupných drevín.  Ide o kategóriu okien cenovo najdostupnejšiu, pričom si však zachováva svoje kvality a životnosť. Na zasklenie sa používa izolačné dvojsklo v hrúbke 24mm s koeficientom prestupu tepla  Ug=1.1  ( nieje možné použiť trojsklo ).

Eurookná Drevital 78Eurookná Drevital 78

Stavebá hrúbka 78 mm

Nástupcom základého modelu je drevené eurookno Drevital 78 so stavebnou hrúbkou 78mm.  K jeho uvedeniu na trh prispeli zvýšené nároky investorov na tepelnú izoláciu.  Oproti modelu 68 ponúka možnosť zasklenia izolačným trojsklom o celkovej hrúbke 34mm s koeficientom prestupu tepla  Ug=0.7  ( izolačné dvojsklo sa nepoužíva ).  Taktiež samotná konštrukcia a zväčšená stavebná hrúbka prispievajú k lepším tepelnoizolačným vlastnostiam.  Svoje uplatnenie nájde hlavne pri rekonštrukciách, ale svojími vlastnosťami sa hodí aj na novostavby.  Taktiež ako pri predošlom modely na výrobu je možné použiť akúkoľvek dostupnú drevinu.

Eurookná Drevital 92Eurookná Drevital 92

Stavebá hrúbka 92 mm

Najnovším modelom, ktorý sme uviedli na trh je eurookno DREVITAL 92 so stavebnou hrúbkou  92mm.  K jeho vývoju prispeli opäť požiadavky investorov.  Dopyt po energeticky nenáročných budovách a výstavba pasívnych domov sa každoročne zvyšuje.  Aby sme dokázali uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov prišli sme na trh s oknom Drevital92.  Jeho masívna konštrukcia umožňuje zasklievať izolačné trojsklá o celkovej hrúbke 44mm s koeficientom prestupu tepla Ug=0.5Pri výrobe sa používajú akékoľvek dostupné dreviny.  Tento typ okien je priamo určený na pasívne domy a nízkoenergetické budovy.

Materiál okien: eurohranoly

Najčastejšie používaným materiálom na výrobu drevených eurookien je trojvrstvý smrekový a dubový eurohranol prípadne na želanie zákazníka eurohranol s exotického meranti.

eurohranol SMREK

eurohranol SMREK

Smrekový eurohranol je najpoužívanejší pri výrobe eurookien. Drevo je mäkké, tvarovo stále a veľmi trvanlivé. V ponuke je smrekový eurohranol FIX a CINK.

eurohranol DUB

Dubový eurohranol je veľmi tvrdý a húževnatý materiál vhodný pre najnáročnejších zákazníkov. Je mimoriadne odolný proti poveternostným vplyvom. V ponuke je vo forme FIX.

eurohranol MERANTI

Eurohranol s Meranti je najžiadanejšia tropická drevina na našom trhu. Meranti je polotvrdý materiál, tvarovo stály a svojou kresbou sa veľmi podobá na Dub.V ponuke je vo forme FIX

Povrchová úprava okien a dverí

Drevo je jedinečný prírodný produkt. Pracuje podľa klímy, vlhkosti a okolia a v priebehu času sa mení. Aj škodcovia ako plesne, huby, červotoče a iné môžu drevo dlhodobo zmeniť-poškodiť. Aby bola prirodzenosť všetkých surovín pekná tak ako v prvý deň, potrebuje zvláštnu úpravu a starostlivosť.


V našej firme nenechávame nič na náhodu a preto sme stavili na overenú kvalitu, ktorá sa ukrýva pod značkou ADLER. Vhodne použitá povrchová úprava produktmi ADLER, je zárukou, že Vaše výrobky budú obdarené nielen esteticky jedinečnými povrchmi, ale hlavne vysokou odolnosťou a spoľahlivou ochranou voči podmienkam prostredia. Našim záujmom je, aby Vás krása drevených častí interiéru ako aj exteriéru tešila po dlhé, dlhé roky.